Pro takto krátkodobý horizont, obzvlášť pokud jste si jisti, že peníze budete potřebovat, se nevyplatí příliš riskovat a je vhodné volit konzervativní strategie s nižším potenciálem zisku a zároveň s nízkým nebo nulovým rizikem ztráty.
- Vhodným nástrojem může být spořící účet. Udělejte si srovnání, jaký úrok banky nabízejí a také do jakých částek. Rozdělení prostředků do více bank může být rozumné i z hlediska pojištění vkladů – to je do 100 000 Eur na fyzickou osobu u jedné banky, ovšem dohromady na běžných i spořicích účtech nebo termínovaných vkladech.
- Další možností je právě termínovaný vklad, ten má často vyšší zhodnocení, ale nemusí tomu tak být vždy. Jeho nevýhodou je nutnost dodržení sjednané doby a oproti spořícímu účtu a nemožnost peníze kdykoliv vybírat a vkládat. Případné předčasné výběry bývají penalizovány poplatkem nebo nižším úročením.
- Státní pokladniční poukázky - jedná se o krátkodobé cenné papíry emitované vládou se splatností většinou od 3 měsíců do 1 roku. Jsou velice bezpečné, ale výnos je nízký. Investice do nich probíhají v milionových částkách Pokud máte nižší částky, můžete do nich investovat skrze fondy, ale je vždy potřeba dát pozor na poplatky a podmínky.
- Další možností jsou střednědobé státní dluhopisy se splatností od 1 do 10 let, do kterých můžete investovat již od 10 000 Kč.